Logo Waterschap Brabantse Delta
Ga direct naar het hoofdmenu of de inhoud.

8063. EVZ om Dongen

Alle informatie over deze activiteit vindt u hieronder.

Activiteitformatie

Activiteitnaam8063. EVZ om Dongen
Naam portefeuillehoudervan der Kallen, L
Naam contactpersoonJanssen, P
E-mailadres contactpersoonp.janssen@brabantsedelta.nl
Telefoonnummer contactpersoon076-564 14 93
Beschrijving

8063 Ecologische verbindingszone om Dongen

Waterschap Brabantse Delta legt samen met de gemeente Dongen een 6 kilometer lange ecologische Verbindingszone (EVZ) aan om Dongen. De EVZ loopt vanaf de Wildertse Arm langs de noordzijde van Dongen naar het reeds als EVZ ingerichte riviertje De Donge bij de Wilheminalaan. Tegelijkertijd wordt langs de EVZ een recreatief fietspad aangelegd.

Situatie en waterdoelen

De provincie Noord-Brabant heeft in haar Waterhuishoudingsplan een EVZ ingepland die het gebied de Biesbosch verbindt met het Brabantse achterland. Een Ecologische Verbindingszone is een natuurvriendelijk ingerichte zone die tussen twee natuurgebieden in ligt. Hierdoor worden de natuurgebieden met elkaar verbonden. Een soort kralensnoer van opgaande beplanting, bloemrijke vegetatie en brede oeverzones. Deze natte verbindingszone dient als leef- en migratiegebied voor amfibieën, vleermuizen, dagvlinders, libellen en kleine zoogdieren (o.a. marterachtigen). Naast de natuurvriendelijke functie van een ecologische verbindingszone besteedt het waterschap ook aandacht aan waterberging. Waterberging geeft ruimte aan water en voorkomt overstroming. Langs de ecologische verbindingszone wordt ook een recreatief fietspad aangelegd dat aansluit op het bestaande fietspad dat loopt langs het riviertje De Donge.

Stand van zaken

Om de voortgang van het project te borgen heeft het waterschap in overleg met de gemeente Dongen besloten om de EVZ op te delen in 3 fasen.

In uitvoering

Fase I en II (4 km) worden vanaf januari tot juli 2011 aangelegd. Voor Fase III (2 km) is men gestart met het  verwerven van gronden. Naar verwachting vindt de uitvoering in 2013 plaats.

evzomdonge

evzomdongefoto

Huidige fase van activiteit
Mijlpalen activiteit
  - Start voorbereiding
  - Start uitvoering
  - Datum inbedrijf name
Logo Waterschap Brabantse Delta
Naar boven