Last onder bestuursdwang
Houdt iemand zich niet aan de regelgeving? Dan kunnen wij ingrijpen om de overtreding te stoppen. Eén van de mogelijke maatregelen is het opleggen van een last onder bestuursdwang.
Houdt iemand zich niet aan de regelgeving? Dan kunnen wij ingrijpen om de overtreding te stoppen. Eén van de mogelijke maatregelen is het opleggen van een last onder bestuursdwang.
Denk bijvoorbeeld aan:
Een voorbeeld van een overtreding waarvoor deze maatregel kan worden opgelegd is het dempen van een sloot zonder vergunning. In zo’n geval verplichten wij de overtreder om de situatie te herstellen. Doet de overtreder dit niet zelf, dan zorgen wij ervoor dat de overtreding wordt beëindigd en de situatie hersteld.
Zo werkt het
1. Je krijgt een brief
Je ontvangt een brief (last onder bestuursdwang) waarin staat wat de overtreding is en wat je kunt doen om de overtreding te beëindigen.
2. Je krijgt tijd om het te herstellen
Je krijgt een bepaalde periode (begunstigingstermijn) om de overtreding te stoppen en de situatie te herstellen.
3. Geen beëindiging binnen de gestelde termijn?
Beëindig je de overtreding niet op tijd? Dan grijpt het waterschap in. Wij beëindigen de overtreding en herstellen de situatie of laten dit doen.
4. Je betaalt de kosten
De kosten van het beëindigen van de overtreding en het herstel brengen wij bij jou in rekening via een kostenbeschikking.
Wat betekent dit voor jou?
Bij een overtreding:
- Je krijgt eerst de mogelijkheid om zelf de overtreding te beëindigen.
- Herstel je de situatie niet? Dan grijpen wij in via bestuursdwang.
- De kosten voor het herstel van de situatie zijn voor de overtreder.
Kosten (kostenbeschikking)
Als wij moeten ingrijpen, dan ontvang jij een kostenbeschikking. Daarin staat:
- welke kosten wij hebben gemaakt om de situatie te herstellen en
- waarom je deze kosten moet betalen.
Bezwaar maken
Ben je het niet eens met dit besluit? Dan kun je bezwaar maken.
Goed om te weten
- We grijpen alleen in als dat nodig is.
- Je krijgt eerst de kans om zelf de overtreding te beëindigen.
- De door ons gemaakte kosten voor het herstel van de situatie zijn voor de overtreder.
Meer informatie
Veelgestelde vragen
Wat is een last onder bestuursdwang?
Dat is een besluit waarin is bepaald dat het waterschap ingrijpt om een overtreding te stoppen en de situatie te herstellen op kosten van de overtreder.
Krijg ik eerst de mogelijkheid om zelf de overtreding te beëindigen?
Ja. Bij niet spoedeisende gevallen krijg je de tijd om de overtreding zelf te beëindigen.
Moet ik de kosten altijd betalen?
Ja, als de overtreder niet zelf de overtreding beëindigt en het waterschap kosten maakt om de overtreding te beëindigen en de situatie te herstellen.
Wat gebeurt er als ik niets doe?
Dan grijpen wij in en herstellen wij de situatie. De door ons gemaakte kosten moet de overtreder betalen.
Kan ik bezwaar maken?
Ja. Je kunt bezwaar maken tegen de last onder bestuursdwang en tegen de kostenbeschikking.
Heb je nog vragen of wil je meer informatie over dit onderwerp?
Neem gerust contact met ons op. Wij zijn bereikbaar op werkdagen van 8.00 uur tot 17.00 uur.