Ga naar hoofdinhoud
Waterschap Brabantse Delta logo
Gemaal Keizersveer

Aanleg vispassage Keizersveer

Naast het gemaal Keizersveer in Raamsdonk bouwen we een vispassage. Zo ontstaat er een vrije en veilige route voor vissen die tussen de Bergsche Maas en de Brabantse wateren zwemmen.

Periode: van augustus tot en met oktober 2026

Status: gepland

Hoofdproject: Vismigratie

Vislift illustratie

Aanpak

Het gemaal Keizersveer in Raamsdonk is een belangrijke hindernis voor vissen die tussen de Bergsche Maas en de Brabantse wateren zwemmen. Daarom bouwen we naast het gemaal een vispassage. We maken een doorgang door de dijk met aan het uiteinde een vislift up. Via een lokstroom komen de vissen naar de Vislift UP die uit verschillende 'kamers' bestaat waar het water steeds zakt of stijgt. Zo kunnen vissen van hoog naar laag water (of andersom) zwemmen.

Uitvoering

In augustus 2026 starten we met de werkzaamheden. Aannemer De Kuiper Infrabouw uit Hardinxveld-Giessendam voert het werk in opdracht van het waterschap uit. We werken in fases. We verwachten dat het grootste deel van de werkzaamheden eind oktober 2026 klaar is.

Resultaat

Dankzij de vislift kunnen vissen straks weer veilig en vrij zwemmen tussen de Bergsche Maas en de Brabantse wateren. Met de aanleg van deze vispassage leveren wij een bijdrage aan het herstel van ecologische verbindingen, het versterken van biodiversiteit en het de doelen van de Europese Kaderrichtlijn Water.

Subsidie

De aanleg van de vispassage wordt mogelijk gemaakt door financiering vanuit Groen Ontwikkelfonds Brabant BV van de provincie Noord-Brabant en Rijkswaterstaat.

Heb je een vraag of wil je meer weten over dit project?

Neem gerust contact op met de projectgroep. Eline Boele is als omgevingsmanager het eerste aanspreekpunt voor het project vismigratie.

Contact vismigratie

Contact

Bel Eline via 076 564 10 00 of stuur een mail naar vismigratie@brabantsedelta.nl

Feedback knop
Feedback knop