Aanpakken én veel lachen
Als je Mariozee spreekt, spat de energie en humor er meteen vanaf. Al sinds 2009 werkt ze bij waterschap Brabantse Delta en inmiddels is ze een bekend gezicht binnen de organisatie. Niet alleen als functioneel beheerder van het HR- en salarissysteem Youforce, maar ook als aanjager van gezelligheid in de personeelsvereniging. Mariozee is iemand die verantwoordelijkheid niet uit de weg gaat, maar tegelijk zorgt voor luchtigheid en verbinding. “Ik ben serieus als het moet, maar met een grap en een lach kom je vaak nóg verder.”
Werk dat iedereen raakt
Recent begeleidde ik samen met collega’s de implementatie van het nieuwe HR-systeem. Dat klinkt misschien technisch, maar voor mij is het simpel: als het systeem hapert, krijgt niemand salaris. Dat wil je niet laten gebeuren. Daarom voelt mijn werk als een belangrijke schakel. Het raakt echt iedereen.
Normaal gesproken werk ik in januari vanuit onze camperbus in Spanje, maar dit jaar ben ik thuisgebleven. Dat zegt genoeg over hoe belangrijk dit project was. Het was spannend, maar vooral ontzettend mooi om met zo’n klein team zoveel werk te verzetten. We hebben elkaar echt geholpen en samen iets groots neergezet. Daar ben ik heel trots op.
Vrijheid en vertrouwen
Wat ik misschien nog wel het mooiste vind aan Brabantse Delta, is het vertrouwen dat je krijgt. Als je je werk doet, maakt het niet uit waar je dat doet: thuis, op kantoor of in mijn geval onder de Spaanse zon met mijn laptop op tafel. Die vrijheid is goud waard.
Ook in mijn dagelijkse werk voel ik die ruimte. Als ik merk dat het op donderdagmiddag even niet lukt, sluit ik mijn laptop en pak ik het in het weekend weer op. Niemand die daar moeilijk over doet, zolang je je afspraken nakomt.
Altijd blijven groeien
Ik ben gek op nieuwe tools en technieken. Ik word bijvoorbeeld blij van Microsoft 365 en de mogelijkheden van Power Automate en Power Apps. Daarmee kan ik processen verbeteren voor collega’s. Ik blok bewust tijd om mezelf hierin te ontwikkelen en dat wordt hier ook gestimuleerd. Zelfs hobby’s krijgen ruimte. Ik heb een zwak voor vormgeving en volgde bijvoorbeeld een Adobe Illustrator cursus. Dat raakt niet direct mijn functie, maar ik kan dit wel inzetten bij het bestuurswerk voor de personeelsvereniging. Dat geeft mij nieuwe energie en motiveert me om steeds weer het beste uit mezelf en mijn werk te halen.
Samen plezier maken
Naast mijn werk ben ik actief in de personeelsvereniging. Iedere maand organiseren we een activiteit: van een barbecue tot een kroegentocht. Je leert je collega’s op een heel andere manier kennen, en dat maakt de band alleen maar sterker. Ik steek vaak als eerste mijn hand op om iets te organiseren, want ja, gezelligheid hoort er ook gewoon bij. Die gezelligheid stopt niet bij de personeelsvereniging.
Ook op kantoor voel ik die verbondenheid: midden in het groen, in misschien wel het mooiste stukje van Breda. Elke keer als ik er rondloop, denk ik: mooier kun je het niet hebben. Het maakt me trots, op de plek, op mijn collega’s en op wat we samen neerzetten. Hier wil ik niet meer weg.
Lees de andere verhalen
Ook benieuwd naar...
Wil je meer weten over werken bij Brabantse Delta?
Onze collega’s van team HR weten er alles over en beantwoorden graag je vragen. Bel of mail ze gerust!
Team HR is op kantoordagen bereikbaar tussen 8.30 en 17.00 uur.
Bel of mail: