Waterschap Brabantse Delta opent Educatief Plein bij sluis Bovensas

Op woensdagochtend 21 mei opende Anco Sneep, dagelijks bestuurslid van waterschap Brabantse Delta, het Educatief Plein bij sluis Bovensas. Dat deed hij samen met Roland Legierse, senior cultuurtechnisch medewerker bij het waterschap en bedenker én maker van het plein. Zij onthulden het plein onder toeziend oog van ruim 100 leerlingen van groep 7 en 8 van basisschool Gummarus in Steenbergen.

Leren over water

Het Educatief Plein leert voorbijgangers over de soorten steenbekledingen die onze dijken beschermen tegen schade door golfslag. Die steenbekledingen zie je altijd aan de onderkant van de dijken. Vroeger gebruikte het waterschap natuursteen en basalt om de dijken te beschermen. Nu is dat vaak basalton. Die ontwikkelingen komen samen in het Educatief Plein. Het plein is opgebouwd uit oude materialen. Naast de verschillende steenbestortingen, vinden voorbijgangers ook twee winwerken, dit is een tandwielverhouding waarmee vroeger sluisdeuren omhoog werden gedraaid, en een sluisdeur bij het plein. Dagelijks bestuurder Anco Sneep: “En natuurlijk staat het plein boordevol informatie, zodat bezoekers meer te weten komen over ons waterwerk én waterveiligheid. Daarmee is het Educatief Plein dé plek om meer te leren over water op deze mooie plek bij sluis Bovensas.”

Een duik in de wereld van het waterschap en waterveiligheid

Na de opening van het plein leerden de basisschoolleerlingen nóg meer over water. Via verschillende workshops en spellen doken zij in de wereld van het waterschap en waterveiligheid. Ze stapelden zandzakken op om een 'wel op te kisten', speurden naar obstakels die je onder water kunt tegenkomen, legden buizen van onze noodpompen aan elkaar tijdens een estafette én voeren een rondje op onze boot: de Delta 1. Een leerzame ochtend, die bijdraagt aan het waterbewustzijn van deze jonge generatie!