Laatste nieuws: Droogte

Hier vind je het laatste nieuws omtrent de droogte.

  • Opnieuw extra droogtemaatregelen nodig

    Wanneer viel er voor het laatst regen in Midden- en West-Brabant? Een vraag die veel inwoners niet zo snel meer kunnen beantwoorden.

  • Nieuwe maatregelen nodig door historische droogte

    Het huidige neerslagtekort is vergelijkbaar met het jaar 1976, het droogste jaar ooit.

  • Extra droogtemaatregelen nodig

    Na een bijzonder droog voorjaar viel er vorige week regen. Die neerslag kwam als geroepen. Maar het is slechts een druppel op een gloeiende plaat. Door de oplopende temperaturen, stijgende watervraag, zakkende grondwaterstanden en weinig neerslag de komende dagen neemt waterschap Brabantse Delta extra droogtemaatregelen. Vanaf donderdag 1 mei om 9 uur is het in het stroomgebied van de Aa of Weerijs niet toegestaan om grasland te beregenen met water uit sloten en beken in dit gebied.

  • Eerste onttrekkingsverboden in Midden- en West-Brabant

    Maart was een uitzonderlijk droge maand. Er viel bijzonder weinig regen voor deze tijd van het jaar. En ook april is droog begonnen. Door deze droge weersomstandigheden zijn in delen van Midden- en West-Brabant de afvoeren van beken ver gedaald. Hierdoor moeten we voor enkele gebieden een verbod instellen voor het gebruik van water uit sloten en beken. Zo een verbod noemen we een onttrekkingsverbod.

  • Tijdelijk verbod gebruik grondwater voor het beregenen van grasland

    Tot 1 juni mag er in het noorden van het werkgebied van waterschap Brabantse Delta geen grondwater worden gebruikt om grasland en grassportvelden te beregenen. Deze maatregel is nodig om de grondwatervoorraad te beschermen. Doordat het sinds eind februari niet of nauwelijks heeft geregend, is het grondwaterpeil op plekken onder de zogenoemde grenswaarde gezakt.

  • Droge start voorjaar 2025

    Twee jaar lang sneuvelde het ene na het andere neerslagrecord. Kelders stonden onder water, agrariƫrs konden hun akker niet op en een wandeling in het bos eindigde met natte schoenen. Maar de afgelopen twee maanden is het droog. Er viel slechts 25% van het gemiddelde. En de gevolgen daarvan zien we als waterschap terug. Want als er teveel water is, voeren we het af via onze stuwen en gemalen. Maar als er te weinig water is, kunnen we het niet zomaar overal aanvoeren.